Mikaela Shiffrin (Skier) - Wiek, urodziny, bio, fakty, rodzina, wartość netto, wzrost i więcej

• -- Hours
  • -- Minutes
  • -- Seconds
Mikaela Shiffrin
Mikaela Pauline Shiffrin jest dwukrotną złotą medalistką olimpijską i zawodniczką narciarską Pucharu Świata. Była trzykrotną mistrzynią w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, czterokrotną mistrzynią świata w slalomie i sześciokrotnym pucharem dyscyplinarnym Pucharu Świata w tym wydarzeniu. Shiffrin był najmłodszym mistrzem slalomu w historii olimpijskiego narciarstwa alpejskiego, mając 18 345 dni. Zdobywając swój drugi złoty medal olimpijski w gigantycznym slalomie 2018, Shiffrin dołączył do Teda Ligety i Andrei Mead Lawrence, aby zdobyć najwięcej złotych medali olimpijskich, jakie kiedykolwiek zdobył amerykański olimpijczyk w narciarstwie górskim. Jest jedną z pięciu Amerykanów, którzy wygrali Puchar Świata. Na mistrzostwach świata jest najbardziej utytułowaną amerykańską narciarką alpejską w historii, zdobywając najwięcej medali w klasyfikacji generalnej, w tym sześć złotych medali. Była także pierwszą i jedyną zawodniczką – mężczyzną lub kobietą – która wygrała wszystkie sześć zawodów Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim FIS.
Seasons11 – (2011–2021)
Wins69 – (45 SL, 12 GS, 4 SG, 2 DH, 1 AC, 3 CE, 2 PSL)
Podiums106 – (61 SL, 27 GS, 5 SG, 5 DH, 1 AC, 5 CE, 2 PSL)
Overall titles3 – (2017, 2018, 2019)
Discipline titles8 – (SL – 2013–15, 2017–19, SG – 2019, GS – 2019)

About Mikaela Shiffrin

Skier Mikaela Shiffrin was born in Vail, Colorado, United States on March 13, 1995. She's 28 years old today.

Amerykańska narciarka, która w wieku 18 lat została najmłodszą mistrzynią w slalomie w historii olimpijskiego narciarstwa alpejskiego. Swój drugi złoty medal olimpijski zdobyła podczas Zimowych Igrzysk 2018 w slalomie gigancie.

All information about Mikaela Shiffrin can be found in this post. It will clarify Mikaela Shiffrin's info: biography, net worth, career, ability, dating and drama of Mikaela Shiffrin...

Mikaela Shiffrin before becoming famous

Mikaela Shiffrin was born in the Zodiac sign Pisces (The Fish), and 1995 is also the year of Pig (豬) in the Chinese Zodiac.

W wieku 15 lat brała udział w swojej pierwszej imprezie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Achievement of Mikaela Shiffrin

Swoje pierwsze złoto zdobyła na Mistrzostwach Świata 2013 w Schladming.

Mikaela Shiffrin's Family, Spouse, Dating and Relationship

Ma starszego brata o imieniu Taylor, który również jeździ na nartach.

Mikaela Shiffrin on Social Media

Mikaela Shiffrin's news on her Twitter: @MikaelaShiffrin.

Instagram photos and videos from Mikaela Shiffrin: @mikaelashiffrin.

Mikaela Shiffrin on Facebook: @MikaelaShiffrin.

Mikaela Shiffrin Collabed with

Związała Skier Ted Ligety i Andreę Lawrence o najwięcej złotych medali olimpijskich zdobytych przez amerykańskiego olimpijczyka w narciarstwie alpejskim.